Safari Technology Preview 102 сега е подготвен

Преглед на технологија за Safari

По бета-верзии на различните оперативни системи, Apple го објави она што е Верзија 102 на Safari Technology Preview. Во оваа нова верзија нема многу што да се потенцира, освен што некои грешки се исправени и други карактеристики се подобрени.

Сега е достапен за преземање, за секој што сака да тестира како е прелистувачот Apple за тестирање на нови елементи и што може да се имплементира во веб-прелистувачот Safari што конечно го користат сите корисници.

Нова верзија на Safari Technology Preview со поправени грешки и нови подобрувања.

Па, веќе имаме нова верзија на Safari Technology Preview. Исток прелистувач лансиран од Apple во 2016 година, тоа е експериментална верзија, чијашто корисност и цел е да тестираат нови подобрувања и карактеристики што подоцна ќе бидат вметнати во Safari.

За оние кои сакаат да ги испробаат, треба да знаат дека оваа верзија 102, вклучува подобрувања на перформансите за веб-инспектор, веб-API, IndexedDB, Apple Pay, веб-анимации, CSS, прикажување и веб-двигател. Новото ажурирање на Safari Technology Preview е достапно за macOS Mojave и macOS Каталина, најновата верзија на оперативниот систем Mac која беше објавена во октомври 2019 година.

Ако сакате да бидете дел од оние кои ја советуваат компанијата Американец за тоа како функционираат новите подобрувања, сè што треба да направите е да се обидете да го преземете Safari Technology Preview од местото што го овозможи Apple за тоа. Можете исто така да се консултирате сè ново што е вметнато во оваа нова верзија 102.

Забележете го тоа тоа е експериментална верзија така, начинот на кој го користите нема никаква врска со Safari на кој сте навикнати на вашиот Mac, дури и на вашите уреди со iOS или iPadOS.

Ако го пробувате и сакате да ги споделите вашите впечатоци со остатокот од луѓето, не двоумете се и оставете ги вашите мислења во коментарите.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.