Safari Technology Preview 142 е сега достапен за преземање

Ажурирање 101 за преглед на технологијата на Safari

Компанијата од Купертино редовно објавува ажурирања на овој експериментален прелистувач што можете да ги имате на вашиот Mac. Овој прелистувач е навистина интересен за самиот Apple бидејќи враќа важни повратни информации за искуството на корисниците и програмерите кои го користат, затоа постојано објавува нови верзии.  

Подобрувањата имплементирани во овој прелистувач доаѓаат неколку дена по објавувањето на најновата верзија на прелистувачот. оперативен систем macOS Монтереј, па неколку од нив одат директно на нивната оптимизација.

Верзијата 142 на Safari Technology Preview ја додава новата оптимизирана лента со јазичиња со поддршка за неколку групи јазичиња, подобрата организација на овие или подобрената поддршка за веб-екстензии на Safari се неколку од новите функции што се додаваат на официјалниот прелистувач и кои се се користи за подобрување на овој експериментален прелистувач. Ова е независен и потполно бесплатен прелистувач што секој што сака и има Mac може да го користи, колку повеќе корисници го пробуваат овој прелистувач, толку повеќе Apple има повратни информации за да открие грешки во прелистувачот и да ги примени потребните корекции.

Исто така, како што рековме претходно, да го користите не е потребна сметка за програмер и секој може да го преземе преземањето, само треба да пристапите до веб-страницата на развивачот и да преземете Преглед на технологија за SafariLa actualización de Safari Technology Preview está disponible a través de la Mac App Store para cualquiera que haya descargado el navegador con anterioridad.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.