OS X El Capitan Што е нов преглед: Нови опции во апликацијата Фотографии

апликација-фотографии-osx

На истиот ден на лансирање на OS X El Capitan, не сакаме да ја пропуштиме можноста да објасниме уште едно интересно подобрување на овој софтвер, екстензии за апликацијата Фотографии. Како што рече Apple во презентацијата на новиот оперативен систем, апликацијата Фотографии доби брзина и има оптимизирани функции за организирање на сите наши слики и видеа. Исто така, станува компатибилен со алатки на издание трети лица, така што програмерите ќе можат да ги интегрираат своите апликации или поточно вашите екстензии на Фотографии.

Еден од развивачите што веќе додава ваков тип додатоци за ретуширање на нашите фотографии е стар познаник на Јас сум од Mac, да, зборуваме за MacPhun. Во овој случај, станува збор за четири од неговите апликации достапни за OS X кои веќе имаат ваков тип прилагодени додатоци: Snapheal, Tonality, Intensify и Noiseless.

фотографии-макбук

Во овој случај инвеститорот 100% обложување на новина за додавање додатоци во апликацијата Фотографии. Apple вели:

Во OS X El Capitan можете да користите алатки од трети страни достапни во продавницата за апликации Mac и да пристапите до нив од апликацијата Фотографии. Обидете се со повеќе додатоци за уредување на една фотографија или комбинирајте ги со вградени одлики на Фотографии. Експериментирајте со филтри, ефекти на текстура и многу повеќе. Време е за носење вашите фотографии на друго ниво.

Со алатките на овие четири апликации интегрирани во јазичето за екстензии на апликацијата Фотографии, ќе имаме важна нова опција за уредување. И уште еден важен детал ... обрнете внимание затоа што сум од Мек оттогаш наскоро ќе нацртаме a Комплет Cреативен (со четирите вклучени апликации, Snapheal, Tonality, Intensify и Noiseless) од MacPhun.

Внимателно на лансирањето на OS X El Capitan тоа сигурно Willе пристигне околу 19:00 часот по полуостровско време, ние ќе ве известиме за ова на мрежата и социјалните мрежи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.