Safari Technology Preview 131 сега е достапен за преземање

преглед на технологијата сафари

Веќе имаме нова верзија на овој експериментален прелистувач од Apple достапна за корисниците и развивачите. Во овој случај новата верзија која додава неколку поправки и подобрувања достигнува верзија 131 и ги подобрува перформансите на веб -инспектор, CSS, веб -API, JavaScript, карактеристики на платформата, медиуми, веб -аудио, WebRTC, барање за плаќање, WebCrypto, пристапност и рендерирање, меѓу другите подобрувања.

Овој прелистувач што беше лансиран за прв пат минатата година 2016 година С still уште е клучно парче за подобрување на официјалниот прелистувач Apple и тоа е дека додава подобрувања, корекции и други вести што ќе завршат до прелистувачот што јас и ти редовно го користиме на нашиот Mac.

Логично имплементираните подобрувања се исто на исто ниво со нов оперативен систем macOS Monterey, така што неколку од нив се насочени директно кон неговата оптимизација. Новата лента со јазичиња оптимизирана со поддршка за неколку групи јазичиња, подобра организација на овие или подобрена поддршка за веб -екстензии на Safari се неколку од новитетите што се додаваат во официјалниот прелистувач и се користат за подобрување на овој експериментален прелистувач.

Ова е независен и тотално бесплатен прелистувач што може да го користат сите што сакаат и имаат Mac, колку повеќе корисници го пробаат овој прелистувач, толку повеќе повратни информации има Apple за да открие грешки во прелистувачот и да ги примени потребните корекции. Исто така, како што рековме претходно, да го искористиме не е потребна сметка за програмер и секој може да го преземе преземањето, само треба да пристапите до веб-страницата на развивачот и да преземете Преглед на технологија за SafariLa actualización de Safari Technology Preview está disponible a través de la Mac App Store para cualquiera que haya descargado el navegador con anterioridad.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.