Најдобри начини за преземање видеа од YouTube на iPhone

преземете видеа од YouTube на iPhone

Дали сакате видео на YouTube и не знаете како да го преземете? Не се чувствувајте лошо, за неколку минути ќе објаснам на многу едноставен начин како да преземете видео на YouTube.
Каква прекрасна платформа е YouTube, дом на можеби најкреативните создавачи на содржини на целиот интернет. Од своето создавање во 2005 година, оваа компанија доживеа експоненцијален раст, дозволувајќи им на креаторите на содржини, влијателите и луѓето од секаков вид да се поврзат со својата публика како никогаш досега.

Дефинитивно, кој добро ја користи оваа платформа може да добие прекрасни плодови од неа, од ослободете го стресот и имајте квалитетно време сами, сè додека не се подготви себеси на самоук на речиси секое поле.
Без да се задржиме на ова прашање, да почнеме да ги гледаме најдобрите начини за преземање видеа на YouTube на iPhone.

Веб-страници за преземање видеа од YouTube на iPhone

Има многу веб-локации на мрежата кои го олеснуваат преземањето видеа на YouTube во различни формати. На повеќето од овие веб-локации операцијата е слична, сè што треба да направите е да ја копирате URL-то на видеото на YouTube, да отидете на предметната локација и да ја залепите врската во лента што е добро прикажана на повеќето сајтови.
Нема да ги спомнам сајтовите во оваа статија бидејќи тоа е нешто што е веќе направено во SoydeMac, можете да ги видите тука.

Најдоброто нешто за овие веб-страници е тоа што ви треба само прелистувач за пристап до нив, за да можете да ги користите насекаде. практично секој уред, без оглед на оперативниот систем.

Со кратенки на iPhone

кратенки на iPhone

Постои одредена кратенка за iPhone која нуди можност за преземање видеа на Youtube на супер лесен начин, се нарекува „Преземи YouTube“, сосема сам по себе, навистина.
Пред да објаснам како да ја користите споменатата кратенка, дозволете ми да објаснам како да ја добиете:

 1. Пред сè, проверете дали сте ја овозможиле опцијата за користење несигурни кратенки
 2. Преземете ја кратенката со овој линк
 3. Врската треба да ве упати до апликацијата „Кратенки“, еднаш овде, притиснете „Додај недоверлива кратенка“

Сега да, ајде да видиме како да ја користиме нашата новоинсталирана кратенка.

 1. Отворете YouTube и побарајте го видеото што сакате да го преземете
 2. Притиснете го копчето „Сподели“ > „Повеќе“
 3. Изберете ја кратенката „Преземи YouTube“

И тоа би било, сосема едноставно, нели?
Се надевам дека ви помогнав, доколку знаете некоја друга рута што сакате да ја споделите, кажете ми во коментар.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.