Преземете ја новата позадина на OS X 10.11 бета 6

Osx el capitan-beta 2-производи-0

Иако е нешто тотално субјективно и зависи од вкусовите на корисникот, позадината е уште еден елемент на системот што додава допир на персонализација до комплет и го прави користењето на тоа попријатно за окото. Овој детал отсекогаш бил многу внимателен во секоја од верзиите на OS X, давајќи ни можност да избереме помеѓу различни позадини со феноменална слика.

Па, сега со појавувањето на шестата бета верзија за развивачите на OS X 10.11 El Capitan, тие додадоа убава нова позадина на оваа планина сместена во рамките на паркот Јосемити. Ако сакате слики поврзани со ryвездени ноќи и неверојатна сценографија, навистина ќе уживате во оваа без сомнение.

OS X El Capitan-тапет-позадина-0

Во овој момент, не секој има дополнителна партиција или можност да инсталира бета 6 за да ја види оваа позадина, но тоа не значи дека нема корисници подготвени да извлечете ја сликата на системот и објавете ја на мрежата за да можеме сите ние што ја немаме оваа можност да уживаме во оваа позадина.

За да ја преземете сликата, само кликнете на една од следниве врски што ќе ни ја покажат позадината во нејзината природна резолуција од 5120 x 3200:

Како што можете да видите на сликата, фаќањето нè води до А. ноќно небо над долината на Јосемит, со гранитни пространства и неговите кањони. Сликата е земена од глетката на глечерот Поинт високо во националниот парк Јосемити. Јас веќе го преземав и го поставив како позадина на мојот компјутер, јас лично го сакав тоа и тебе ... Што мислите за оваа нова позадина додадена на OS X?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   едамазивен dijo

    хермозо!