Преземете ја Цивилизацијата V бесплатно

 

цивилизација-за-Мек

Цивилизација V за Mac е една од оние стратешки игри што оставија свој белег на овој систем, во основа се обидува да изгради империја од праисториска населба и да ја однесе напред во модерната ера и пошироко во иднина, вклучува истражување на земјата во виртуелен начин на користење на дипломатија, војна и други стратегии да се изгради и обликува цивилизација да го освои светот.

Сега и благодарение на промоцијата на инвеститорот Аспир во соработка со веб-страницата MacRumors, можеме да преземеме потполно бесплатно и за ограничено време оваа видео игра без да мора да се регистрирате на која било веб-страница или да стекнете каква било друга обврска.

 

Сид-Мајерс-Цивилизација-IV-колонизација.jpg

Да има корист од оваа промоција, ништо не е поедноставно отколку подгответе го нашиот Apple ID и соодветната лозинка за преземање апликации од Mac App Store, да, мора да го сторите тоа сега, бидејќи нема да трае долго:

 1. Prе боцкаме за оваа врска што не пренасочува кон страницата за промоција.
 2. Clickе кликнеме на «Добиј го мојот код» за да го добиеме бесплатниот код
 3. Runе ја извршуваме продавницата за апликации Mac и во табулаторот „Успеси“ десно, ќе видиме врска што вели „Откупи“. Токму таму ќе го залепиме кодот што ни го обезбеди веб-страницата MacRumors.
 4. Откако ова е направено, треба да видиме како започнува преземањето.

 

Пред да го извршите целиот овој процес, погодно е да ги знаете минималните барања на системот, тие се следниве:

 • Оперативен систем: 10.8.5 (планински лав), 10.9.5 (маверикс), 10.10.3 (Јосемит)
 • Процесор процесор: Intel Core 2 Duo (двојадрен)
 • Брзина на процесорот: 2.2 GHz
 • Меморија: 4 GB
 • Простор на тврдиот диск: 8 GB
 • Видео картичка (ATI): Radeon HD 2600
 • Видео картичка (NVidia): GeForce 8800
 • Видео картичка (Интел): HD 4000
 • Видео меморија (VRAM): 256 MB
 • Периферни уреди: Тастатура и глувче од Macintosh

Барањата се прилично прифатливи, па најверојатно можете да уживате во овој скапоцен камен на дигитална забава.

Ажурирајте

Се чини дека за време на пишувањето на овие редови, мрежата снема кодови за дистрибуција, меѓутоа се известува дека работат на стекнување на повеќе кодови и можат да бараат преземање. Ние ќе бидеме внимателни кон какви било промени.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

5 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Оскар Андрес Марет dijo

  Добро утро… Само вчера кога ги прочитав вестите, ги преземав со бокс на кодот и преземањето беше успешно… Единствената лоша страна е што не зборувам англиски и сè излегува на тој јазик или француски… Нема шпански

 2.   Кристијан dijo

  веќе се достапни, само што добив код.

 3.   Френк dijo

  23:53 часот е и го ставам. Вие само ми дадовте код.

 4.   Мигел dijo

  внесете ја врската, но јас не добивам ништо за да го добијам кодот и сакав да ја преземам играта, бидејќи таа е единствената што работи за мене во мојот оперативен систем имам 10.7.5 ако некој ми помогне го ценам

  Ви ја оставам мојата е-пошта
  appsupport2017@gmail.com

 5.   Карлос Даниел dijo

  нема повеќе кодови ?? Поздрав