Преименувај го MacBook Air? Гласините покажуваат дека до 2022 г

MacBook Air

Новиот MacBook Air од 2022 година би можел да престане да се нарекува така за следната генерација. Ова веќе долго време го слушаме во разни гласини и дека сега повторно гласините укажуваат дека тоа би можело да биде толку дефинитивно.

Се разбира, оставањето на името Air може да значи голема промена во Apple откако беше претставен од самиот Стив Џобс во 2008 година за време на една спектакуларна презентација. Минувањето на годините не го смени името на овој тим дури и кога MacBook Air беше нешто подебел од 12-инчниот MacBook претставен од Apple... Сега и според последните гласини ова може да се промени.

MacBook Air ќе се преименува во MacBook

MacBook Air би бил преименуван во „MacBook“ без дополнително одложување. Оваа можна одлука има своја логика и тоа е дека во моментов нема смисла да се задржи името на MacBook Air земајќи ги предвид актуелните модели на MacBook Pro.Во секој случај, филтерот Диландкт беше задолжен овој пат да ја лансира оваа гласина дека ќе го потврдиме или не во текот на следната година. 

Актуелните MacBook Air се најтенките и најлесните компјутери во каталогот на Apple, па може да има смисла тие да завршат со отстранување на „Air“ од нивното име. Ниту, пак, тоа е нешто неопходно или задолжително, но во овој случај во овој момент ако се случи ова, ни нас не би изгледало чудно. Како и да е, MacBook Air продолжува да одбележува навистина добро време во компонирањето и промената на името, исто така, не треба да влијае на купувачите или спецификациите на кој било начин кои веќе ги имаат овие Mac компјутери.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)