Конвертирајте го форматот на скоро секое видео со iFunia Video Converter

Точно е дека пазарот за апликации за конвертирање видеа од еден во друг формат е зрел, односно има многу апликации и огромното мнозинство го прават истото. Дури и да е така, денешен протагонист iFunia видео конвертор, без да биде популарна апликација, си ја работи својата работа. Покрај тоа, не е типична апликација која ви нуди бесплатни верзии, но по неколку дена, или одите на каса или треба да ја деинсталирате. Денес апликацијата можете да ја добиете бесплатно, кога нејзината вообичаена цена е околу 13 евра. Од друга страна, тоа ни овозможува лесно да ги претвораме нашите видеа во скоро кој било формат и или на кој било уред, вклучувајќи го и iPhone X.

Можеме да користиме и влез и излез, повеќе од 100 формати. Покрај тоа, неговото работење е многу едноставно. Вие само треба да го влечете и испуштите видеото во апликацијата, да ја изберете саканата конверзија и да кликнете на видеото за конвертирање. Меѓу другите функции, овие се најрелевантни:

 • Признава HD формати на видео: AVCHD MTS, M2TS, H.264 / AVC, HD MOV, AVI, меѓу другите.
 • Извлечете видео и аудио од ДВД.
 • Во прилог на HD видео формати, конверзијата се врши многу брзо. 
 • Дозволува исклучиво извлечете аудио од видео.
 • Покрај тоа, има играч за да не мора да излегуваме од апликацијата, кога сакаме да провериме датотека.

Исто така, апликацијата е на верзија 5 и често се ажурира. Оваа верзија поддржува macOS High Sierra и големината на преземањето зафаќа 37 Mb, затоа не е скапа апликација.

Печатот го мисли следново за апликацијата. Според Рафаел Фишман, главен уредник на MacMagazine:

iFunia Video Converter е достапен, има интерфејс сличен на Apple, лесен за употреба и многу брз при обработка на видео. На моите тестови, програмата се претстави многу добро при конвертирање на повеќе формати на датотеки во различни излези. Јас конкретно го тестирав излезот на iPhone MPEG-4 и резултатот не може да биде подобар

Според зборовите на Johnон Вират од Digital Media Net

Видео конверторот на iFunia е апликација која го претвора вашето видео во широк спектар на формати, вклучувајќи AVI, WMV, AVCHD, MKV, FLV, H.264 / AVC, MP4, MOV, 3GP и DV. Лесен е за употреба и резултатите се многу добри или одлични.

Ако сакате повеќе информации за iFunia Video Converter, можете да пристапите до страницата со апликации во Mac Apple Store.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Франциско Хозе dijo

  Тој е бесплатен, но за да можете да ги користите сите негови алатки, треба да платите во рамките на апликацијата