Претворете ги вашите слики и документи во PDF со PDF Creator Expert, бесплатно за ограничено време

Документите во PDF формат станаа идеално решение за споделување датотекиНе само затоа што се компатибилни со сите екосистеми без да мораат да инсталираат апликации од трети страни (во повеќето случаи), туку и затоа што исто така ни нуди различни алатки за да спречиме документи што ги испраќаме да бидат изменети.

Кога креираме документи во PDF формат, имаме на располагање неколку алатки, дури и роден во некои апликации за да ги направи. Матичните алатки се идеални ако ние сме тие што го создадовме документот, бидејќи тој избегнува да мора да прибегнеме кон апликација од трета страна за да ја претвориме. За останатите случаи имаме PDF Creator Expert, апликација која има цена од 4,29 евра, но која може да ја преземеме бесплатно на ограничено време.

Благодарение на експерт за креатори на PDF, можеме конвертирајте кој било документ и текст и слики на PDF за да ги споделиме со други луѓе и со тоа да ги спречиме да го модифицираат документот или да ги менуваат фотографиите што ги вклучуваме или да ги споделиме подоцна без наша согласност. Експерт за креатори на PDF штотуку е ажуриран за да биде компатибилен со macOS High Sierra, така што нема да најдеме каков било вид на некомпатибилност кога го користите.

Карактеристики на експерт за креатори на PDF

  • Создадете документи во PDF формат од текстуални документи или слики во формати jpg, jpeg, png, tiff, bmp, gif ...
  • Можеме да ги заштитиме документите за креаторот со лозинка, така што тие не можат да се печатат или директно да се отворат ако ја имаме лозинката за блокирање.
  • Исто така, ни овозможува да ги поделиме датотеките во PDF формат во неколку датотеки, да ја одделиме содржината на поголем документ во помали датотеки.

PDF Creator Expert е компатибилен од macOS 10.8, бара 64-битен процесор и тој е достапен само на англиски јазик, иако јазикот нема да биде пречка кога го користите.

Експерт за креатори на PDF (врска со AppStore)
Експерт за креатори на PDF3,99 евра

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.