Претворете ги вашите Подкасти во видеа на вашиот Mac со FusionCast

FusionCast ги претвора вашите Подкасти во видеа

Помина веќе некое време Подкастот Тие се дел од нашите животи и после нив започнаа да се појавуваат видео блогови. Во моментов овие не се толку модерни како првите, но од време на време. Добар начин да започнете да влегувате во овој свет на видеа е со вашиот Mac и компјутерот нова апликација FusionCast.

Креиран е од член на тимот на 9To5Mac, Гилхерм Рамбо и ветува лесен и интуитивен начин на работа за пренамена. Покрај тоа, апликацијата има доста прифатлива цена, затоа нема да „чини“ премногу да го пробате и да видите како се вашите Podscasts во видео формат.

FusionCast штотуку излезе за Mac и има цена од 8,99 €. Апликацијата ви овозможува да изберете аудио датотека со илустрации подолу, и како со магија автоматски ќе генерира видео. Откако ќе ја повлечете аудио-датотеката, можете да изберете уметнички дела, а потоа да изберете од четири различни опции за анимација: лебди, зум, отскокнување и замаглување.

FusionCast важи за секој Mac од macOS 10.14.5

Откако ќе се избере конфигурацијата, едноставно треба да кликнеме на опцијата „Извоз на видео“ и FusionCast брзо ќе извезува видео-датотека. Апликацијата е дизајнирана да Извлечете максимум од процесорот и јадрото на процесорот на вашиот Mac, без оглед на тоа кој го имате. На пример, извозот на двочасовна епизода на подкаст може да се изврши за само 8 минути со новиот 16-инчен MacBook Pro.

Инвеститорот смета дека во прашање на Подкаст, брзината на поставување и ажурирање на епизодите е од суштинско значење. Ова е причината зошто FusionCast поддржува и автоматско комплетирање. Е можност да ги запомни поставките врз основа на името на аудио-датотеката. Натаму следниот пат кога ќе сакате да направите видео за нова епизода од истата емисија, FusionCast автоматски ќе ги примени истите уметнички дела и поставки од последната епизода.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.