Бројот на претплатници на Дизни + достигнува 50 милиони

Дизни +

Новиот облог на Дизни за бизнис со стриминг видео се чини дека оди од сила во сила во моментот, или барем така сугерираат последните официјални податоци што ги објави Дизни. Според компанијата, бројот на претплатниците на стриминг видео услугата на Дизни достигнуваат 50 милиони.

Пред неколку месеци, Дизни тврдеше дека има скоро 30 милиони претплатници, што е раст од 20 милиони за само два месеци. Овој раст се должи на доаѓањето на Дизни + Велика Британија, Италија, Индија, Шпанија, Германија, Швајцарија, Австрија и Франција. На затворање дека страдаме во многу земјиСигурно придонесе и за растот на оваа нова VOD платформа.

Иако Apple не ги објави бројките на своите претплатници, во оваа смисла тоа оди многу подобро од Дизни, бидејќи практично секој месец, премиера на една или повеќе нови серии придружени со неколку филмови и / или документарни филмови. Каталогот на серии што Дизни планира да ги објави во моментот се чини многу мал и е практично ориентиран кон Марвеловиот универзум.

Бројот на претплатници што Дизни ни ги нуди денес, мора да ги земеме со зрно сол. Додека не истече првата година од нејзиното лансирање (ноември 2020 година во САД и март во Европа), во кое време ќе завршат годишните промоции што ги започна Дизни +, нема да можеме да провериме дали навистина Облогот на Дизни за целата публика е успешен.

Дизни содржина за возрасни, како Дедпул, нема да биде достапна на Дизни +(потврдено од компанијата), но тоа ќе дојде од раката на Хулу (кој исто така му припаѓа на Дизни) кога овој стриминг видео сервис ќе пристигне во Европа веројатно во 2021 година. Ова ќе не присили да платиме за друга видео услуга во стриминг доколку сакаме да имаме пристап до целиот каталог на Дизни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.