Додатоци за HomeKit во продажба 30% или повеќе за Prime Day

Премиерот

Последен ден од денот на премиерот 2022 година. Треба да ги искористите најновите можности за купување фантастични производи со попусти од 30% или повеќе. Уникатни прилики кои не се појавуваат во остатокот од годината и кои ќе ви овозможат да се разгалите или да направите подарок за многу помалку од она што обично чини производот. И за да не пропуштите, овде избравме некои од најдобрите зделки што можете да ги најдете денес.

16А паметен приклучок

Првиот производ е а паметен приклучок од 16 ампери со максимален интензитет и моќност до 3680 W, поддржувајќи WiFi конекции за контрола на вклучувањето или исклучувањето. Се разбира, тој е компатибилен со асистентите на Google Assistant, Alexa и Apple HomeKit Siri.

Можете да го купите овде.

Комплет од 4 паметни приклучоци

ова комплетот вклучува четири паметни приклучоци како и претходниот, за домови каде што има повеќе SmartThings, може да контролирате неколку уреди централно со вашите омилени гласовни асистенти.

Можете да го купите овде.

Надзорна IP камера

Овој друг производ исто така има попуст на Prime Day, тоа е a надзорна камера за внатрешност со WiFi конекција. Оваа IP камера може да биде фантастичен додаток на безбедноста на вашиот дом.

Можете да го купите овде.

Ева врата и прозорец

Тоа е паметен контакт сензор за откривање на отворање или затворање на врати и прозорци каде го ставивте Многу лесно се инсталира, може да ве извести со известување до вашиот мобилен уред доколку се случи некој настан и е компатибилен со HomeKit.

Можете да го купите овде.

Повеќебојни и паметни LED светилки

На продажба ги имате и овие разнобојни паметни светилки. Користат LED светло, имаат моќност од 9W, тие се затемнети, со приклучок E27 и компатибилни со Google Home, Alexa Echo и Apple HomeKit.

Можете да го купите овде.

Паметна метеоролошка станица Eve Weather

Овој друг производ исто така има одличен попуст на Prime Day. Комплетна Метеоролошка станица да ги контролирате сите еколошки параметри (атмосферски притисок, температура, релативна влажност,...) од вашиот мобилен уред.

Можете да го купите овде.

Паметна лента за напојување Eve Energy Strip

Станува збор за паметна лента за напојување со троен приклучок. Ти можеш поврзете до 3 уреди и лесно контролирајте го напојувањето со нив од вашиот Apple HomeKit. Покрај тоа, има енергетски рејтинг А+++.

Можете да го купите овде.

Eve Aqua Smart контролер за наводнување

ова паметен контролер за наводнување Во продажба е и на Prime Day. Може да добиете фантастичен контролер компатибилен со Apple HomeKit и Siri за далечинско контролирање и програмирање на наводнувањето.

Можете да го купите овде.

Паметна метеоролошка станица Netatmo NWS01-EC

Друга одлична понуда е оваа паметна метеоролошка станица, со WiFi технологија и дизајнирана за на отворено. Така, можете да ги знаете деталите за тоа што се случува надвор од Amazon Alexa или Apple HomeKit.

Можете да го купите овде.

Мерос прекинувач за завеси

Мерос го создаде овој прекинувач за завеси компатибилен со Apple HomeKit, Siri, Alexa и Google Assistant. Треба само да го инсталирате и да го поврзете на неутрална жица и можете да го контролирате со гласовни команди.

Можете да го купите овде.

Паметен термостат Tadoº

Друга интересна понуда за Prime Day е оваа паметен термостат tado°. Комплет за лесно контролирање на вашето греење и заштеда на енергија дома. Компатибилен со Siri, Alexa и Google Assistant.

Можете да го купите овде.

eufy безбедносен систем

Можете исто така да го најдете ова безбедносен систем со две камери за надзор за на отворено, со WiFi технологија и 180 дена траење на батеријата. Тие можат да снимаат слики со 1080p и имаат ноќно гледање и заштита од прашина и влажност IP65.

Можете да го купите овде.

Нетатмо надзорна камера

Како алтернатива на системот eufy, можете да ја купите и оваа внатрешна камера за надзор WiFi технологија за да се внимава што се случува внатре. Со детектор за движење и ноќно гледање за да видите сè во темнина.

Можете да го купите овде.

Вода чувар на вода

Eve Water Guard исто така има свој попуст на Prime Day. А паметен детектор за истекување на вода за да го направите вашиот дом побезбеден. Има долг сензорски кабел со 2 метри, звучна сирена од 100 dB и е компатибилен со Apple HomeKit.

Можете да го купите овде.

ЛЕД Ева светлина лента

Следната понуда е оваа паметна LED светлосна лента, со бела светлина во целиот спектар и обоена светлина. Има излезна светлина од 1800 лумени и може да се контролира преку Apple HomeKit.

Можете да го купите овде.

Нетатмо NRG01WW

Е дигитален дождомер и паметен што може да се контролира од апликација достапна за уреди со Android и iOS. На овој начин секогаш ќе знаете колку литри на метар квадратен наврнале во вашето подрачје.

Можете да го купите овде.

Паметни светилки Philips Hue

Конечно, имате уште една понуда во овој комплет од два Паметни светилки Philips Hue и мостот. Тие се E27 приклучни светилки, способни да емитуваат бела светлина и различен интензитет и обоена светлина. Сето тоа може да се контролира од виртуелниот асистент.

Можете да го купите овде.

Ако сакате погледнете ги зделките што сè уште се достапни од Prime Day, побрзајте и искористете ги попустите бидејќи денес е последен ден.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.