Прирачник со сите сфери на Apple Watch

Apple WatchSE

Дали знаете дека постои прирачник во кој можете да ги видите функциите на секоја од сферите на вашиот Apple Watch? Па, иако може да изгледа едноставно, компанијата од Купертино има посветен простор на својата официјална веб-страница во која ги прикажува сите детали од различните сфери што ги имаме на располагање на паметниот часовник.

Тоа е долга листа на достапни опции кои исто така нудат можност за менување според оперативниот систем што го користиме, На располагање ги имаме сите информации за сферите од верзијата на watchOS 6 до најактуелната, watchOS 8.

Сето ова на сопствената веб-страница на Apple

Достапни се информации за различните сфери токму тука на веб-страницата на Apple. Оваа информација нуди можност подетално да се запознаат сите функции што ги нудат различните сфери што ги имаме на располагање. Се сеќавам дека можеме да управуваме со неговата употреба директно од самиот часовник или од iPhone. 

Покрај самите информации за апликацијата, мораме да земеме предвид дека и компликациите што можеме да ги додадеме и прилагодиме по наш вкус. Исто така сега со RED кампањата на Apple, потписот овозможува преземање на ексклузивни сфери во црвено. Вистината е дека овие сфери се исти што веќе ги имаме, но ексклузивни со кампањата и можеме преземете ги потполно бесплатно за кој било модел, не мора да биде ПРОИЗВОД НА Apple Watch (ЦРВЕНО).


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)