Пристапете до услугите за складирање облак директно од Пронаоѓачот

ExpanDrive

Apple претстави во последниот WWDC, нова функција iCloud што ќе ни овозможи да споделуваме папки од нашата сметка iCloud со други корисници, функција што е достапна во сите услуги за складирање на облаци практично откако беа објавени. Дури пред една недела, оваа опција стана достапна.

Благодарение на оваа функција, повеќе од веројатно е дека многу корисници ќе престанат да користат и Google Drive, Dropbox, OneDrive и други услуги за складирање, ако главната функција што ја користеа беше да споделуваат папки со други корисници. Ако ова не е ваш случај, веројатно сте заинтересирани да дознаете за апликацијата EnpandDrive.

ExpanDrive

Пристапот до меморијата на нашата сметка iCloud е едноставен како отворање на Пронаоѓачот и кликнување на папката со исто име, интеграција што не можеме да ја најдеме во останатите услуги за складирање во облакот природно (сите не насочуваат кон горната лента со мени за брз пристап).

Сепак, благодарение на апликацијата ExpanDrive, можеме додадете ги сметките на нашите услуги за складирање во Пронаоѓачот, како iCloud, за да може брзо и лесно да пристапуваме до целата достапна содржина во секоја услуга и да може да преместувате датотеки помеѓу различните услуги, да пристапувате до зачуваните документи, да копирате нови датотеки, да бришете датотеки ... без синхронизација на промените , тоа е веднаш.

За да ја додадеме оваа функција, ExpanDrive создава виртуелен пристап до уредот, пристап што ќе се прикаже на работната површина на нашиот систем. За да уживаме во функцијата што ни ја нуди ExpanDrive, потребно е, да или да, тоа ајде да ја извршуваме апликацијата секогаш кога ќе го стартуваме нашиот компјутер, со цел да имаме пристап до услугите за складирање што ги користиме директно од Пронаоѓачот.

ExpandDrive е компатибилен со главните услуги за складирање во облакот, како и со услугите FPT, SMB, WebDAV ... и ни овозможува да додаваме различни сметки на истата услуга за складирање. Можеме да преземеме а бесплатно демо на ExpanDrive директно од твоето страница се интернет. Оваа апликација не е достапна на Mac App Store.

Во зависност од употребата што може да ја направите оваа апликација, можеме да го разгледаме тоа цената е скапа или ефтина. Лиценцата за еден компјутер е со цена од 49,95 УСД (ако ажурираме од претходната верзија, цената се намалува за половина). Покрај тоа, тоа ни овозможува да ги договориме сите идни ажурирања на апликацијата за 37,95 УСД повеќе.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.