9 × 10 Подкаст: Проблеми или претерувања?

Во овој случај, #todoApple подкаст број 10 се фокусира скоро исклучиво на откривање Проблеми со iPhone X. Синоќа беше несомнено дека на подкаст во основа се фокусираше на вестите за овој нов предводник на „Епл“ за кои продолжува да се зборува многу.

Она што ни е јасно по ова прашање е дека заедницата на Apple е прилично задоволна од новиот iPhone што го лансираа момците од Купертино, и Засега, не се појавува порта, иако не сакаме ниту таа да има. Ги има своите први проблеми и очигледно многу се поврзани со новиот OLED екран и новиот сензор за отклучување на iPhone, Face ID.

Не можеме да кажеме дека неуспесите на овој iPhone X ги монополизираат вестите во мрежата бидејќи таа нема такви неуспеси да го стори тоа, но јасно е дека совршенството не постои и дека iPhone како и сè на овој свет има свои неуспеси. Во секој случај, на подкастот ги истакнуваме споменатите деновиве на мрежата: проблемот со ненадејните промени на температурата на екранот, зелената линија на екранот, отклучувањето што го постигнало детето со iPhone-от на неговата мајка и така натаму. 

Забележете дека можете да нè следите во живо секој вторник навечер, директно од нашиот канал на YouTube, или почекајте неколку часа, додека не биде достапно аудио записот преку iTunes, како и обично секоја среда наутро. Ако имате било каков проблем, сомнеж или предлог за нашиот подкаст, можете да го коментирате во живо преку разговорот достапен на YouTube или можете придружете се на нашиот телеграмски канал, каде што можеш стапи во контакт со големата заедница на следбеници на iPhone News и јас сум од Mac.

Во секој случај, важно е тоа придонесете со вашето зрно песок во оваа корисничка заедница што продолжува да расте од ден во ден и што сигурно ќе ви помогне добро да се забавувате зборувајќи за она за што сме страствени, покрај тоа што ќе научиме нови работи или ќе им помогнеме на оние кои пристигнуваат нови во светот на Apple.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.