Проблеми со полнење со Apple Watch и watchOS 8.3

Номадска база за MagSafe

Некои корисници на Apple Watch Series 7 се соочуваат со тоа проблеми со полнењето по ажурирањето по ажурирањето до најновата достапна верзија на watchOS, 8.3, како што можеме да прочитаме на Reddit и заедницата за поддршка на Apple. Најголем дел од поплаките се поврзани со полначи од трета страна.

Овој проблем, се чини дека тоа не влијае исклучиво на Apple Watch Series 7, но, дополнително, тоа влијае и на претходните модели. Многу од поплаките се однесуваат на евтини полначи достапни на Амазон.

Во многу случаи, Apple Watch почнува да се полни неколку минути, а потоа целосно запира. Рестартирањето на Apple Watch може да помогне да се започне со полнење, но тоа не изгледа како трајно решение за повеќето луѓе, бидејќи проблемите со полнењето се повторуваат по неколку минути.

Други корисници тврдат дека и овој проблем се случува, иако поретко, со официјалниот диск за вчитување на Apple, дека полнењето е побавно од нормалното или дека Apple Watch директно се исклучува кога ќе остане без батерија додека, теоретски, тие се полнат.

Имаше поплаки за проблеми со полнењето на Apple Watch Series 7 од почетокот на ноември. Apple првично се справи со проблемот што предизвикува бавни брзини на прикачување во ажурирањето на watchOS 8.1.1.

Некои корисници продолжија да гледаат проблеми дури и по ажурирањето на watchOS 8.1.1 во ноември и ажурирањето на watchOS 8.3. се чини дека воведе неволја за уште повеќе Сопственици на Apple Watch.

Не е јасно ако Apple има решение за проблеми со кои корисниците се соочуваат по ажурирањето на watchOS 8.3, но проблемот најверојатно ќе се реши во идното ажурирање.

Ако имате проблеми со полнењето на вашиот Apple Watch, единственото нешто што можете да го направите е наоружајте се со трпение. Конкретно имам компатибилна и официјална Серија 6 и полнач со кој го полнам секој ден без проблем.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)