Програмерите сега ја имаат на располагање втората бета верзија на OS X 10.10.5 Јосемит

Јосемити ОС X

OS X El Capitan не само што живее со Apple, туку и продолжува да обрнува внимание на неговиот сегашен оперативен систем, кој не е никој друг, туку OS X Yosemite 10.10, поради оваа причина вчера во четвртокот ја лансираше втората бета верзија на OS X Yosemite 10.10.5 режирана на развивачите да ги тестираат нивните апликации и системски неуспеси да ги пријават за конечна верзија, што се претпоставува дека ќе биде најновата верзија на OS X Yosemite пред да се појави OS X 10.11.

Конструкцијата на системот е означена како 14F19a и за да можеме да пристапиме можеме да го направиме тоа како и секогаш на многу едноставен начин, т.е. од Табот за ажурирања на Mac App Store или едноставно од порталот за развивачи на Apple можеме да ја преземеме и ажурирањето и комбинираната верзија.

Вести-os-x-yosemite-dp4

Оваа втора бета верзија на OS X 10.10.5 доаѓа две недели по првата бета за програмери и само еден месец откако OS X 10.10.4 беше објавен на корисниците. Плус, исто така, доаѓа на истиот ден со iOS 2 бета 8.4.1, што сугерира дека Apple се обидува да ги уреди своите два оперативни системи до максимум пред да пристигнат неговите најголеми ажурирања на системот оваа есен.

Имајќи го ова предвид, не очекуваме да видиме нови карактеристики во OS X 10.10.5 надвор од подобрувањата на стабилноста и сигурноста на системот. Ова е причината зошто Apple во основа објавува белешки дека ажурирањето OS X Yosemite 10.10.5 ја подобрува стабилноста, компатибилноста и безбедноста на вашиот Mac, без да дава повеќе детали за другите вести.

На почетокот на оваа недела, Apple исто така ја објави бета-бетата 5 на OS X El Capitan на развивачите и од кои a јавно лансирање во наредните месеци. Тоа ажурирање ќе вклучува неколку нови карактеристики, но исто така ќе се фокусира на сигурноста и другите подобрувања поврзани со перформансите.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.