Нова шаховска игра, 3D Super Chess, пристигнува во продавницата за апликации Mac

Ако сакате шаховски игри, имате среќа бидејќи штотуку пристигна нова во продавницата за апликации Mac, станува збор за 3Д партија Супер шах од инвеститорот MP Digital, LLC. Оваа нова игра што ја најдовме пред неколку часа во продавницата за апликации Mac, ни дава малку повеќе реализам имајќи го тој ефект во 3Д. Всушност, овие 3 димензии се нешто лично и сигурно на некои ќе им се допадне повеќе од другите, но во реалноста им нуди на играта гледна точка како пореална со додавање на ефект што ја прави таблата да се ротира и ова е токму она што го барате за нешто повеќе од реалноста, секогаш имајќи предвид дека не е автентично 3Д ...

Самата игра ни нуди различни опции и можеме да играме против други корисници (на истиот компјутер) или против машината, покрај тоа светот што ја опкружува таблата варира во секоја игра што ја прави попријатна. Не плашете се ако не сте професионален шахист, 3Д Супер шах е погоден за сите нивоа корисник и ако сакате да играте, не двоумете се бидејќи нуди 3 нивоа на тежина за прилагодување кон корисниците. Може да варираме помеѓу 3 групи фигури и 4 табли, покрај тоа што имаме неколку визуелни клучеви за деликатни ситуации. Единствените барања се да имате инсталирано OS X 10.8 или подоцна на Mac и да сакате да ја играте оваа игра во која интелигенцијата и точно познавањето на парчињата што треба да ги движиме ќе ни дадат победа.

3D супер шах (врска со AppStore)
3Д Супер шах11,99 евра

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.