30-та продавница на Apple во Кина

јаболко-продавница-Кина

Новата 2016 година пристигнува со нова продавница на Apple во Кина и веќе ќе има вкупно триесет официјална продавница на Apple во земјата. Компанијата за каснување на јаболка продолжува со проширување во однос на продавниците во Азија и за многу кратко време успеа да отвори 29 официјални продавници, претстојната недела, поточно следниот четврток, 14 јануари, бројот еден ќе се отвори во Ксиамен 30.

Важниот пристанишен град ќе види како уште една од овие продавници на „Епл“ ги отвора вратите и иако е точно дека проширувањето на земјиштето е многу големо, Азија веќе има значителен број продавници на Apple. Како и обично, продавницата ќе се отвори во 10 часот наутро по локално време и комеморативните маици ќе бидат дистрибуирани до првите посетители на оваа продавница што не е позната како: Значајна продавница.

Засега можеме да истакнеме дека ова е голема продавница која ќе се наоѓа во Центарот за живот на СМ, трговски центар лоциран на патот iaиахе 399. Епл со Тим Кук на чело и шеф на продажба Анџела Ахрендтс веќе некое време донесува многу продавници во земјата и не изгледа дека ова ќе престане.

Во овие случаи на нови отвори, се сеќаваме на останатите земји кои за жал немаат официјална продавница во нивните главни градови денес или оние градови што се близу до нас и се важни, но ги немаат ниту овие продавници и корисници. одете кај овластен препродавач за да ги купите


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.