Производството на графичкиот процесор што iMac Pro се очекува да го носи е зголемено

Поминаа неколку месеци од одржувањето на последниот главен WWDC. Поточно, од месец јуни чекаме одлики или некои новости за тоа што iMac Pro ќе може да ни обезбеди.Од компанијата само знаеме дека би го познавале тимот пред крајот на годината. Сето ова до денес, бидејќи различни медиуми наведуваат дека неколку добавувачи на Apple ќе го зголемат производството на графичкиот процесор на iMac Pro, AMD Radeon Pro Vega. Иако е само претпоставка, очекувано најподготвениот iMac, ќе го има AMD Radeon Pro Vega, во верзијата 56 и 64.

Разликата помеѓу едната и другата лежи во посветената видео меморија. Додека верзијата 56 би имала 8 GB, моделот 64 би имал посветено видео од 16 GB. Очигледно, компанијата Siliconware Precision Industries би била една од компаниите што посветува најмногу напори на производството на картичките.

За жал, не можеме да бидеме попрецизни, и покрај тоа што нарачката на Apple се зголемува. Компанијата не се обврзува на датум друг освен во декември. Ако ја погледнеме испораката на MacBook Pro 2016 година, датумите на испорака беа близу до декември, месец во кој Apple очекува поголемо влијание врз продажбата, поради блискоста на Божиќ.

iMac Pro TopApple се обложува на iMac Pro, откако јавно призна дека има нешто занемарено за јавноста со многу тешки барања, главно уредници за видео и фотографија. И во принцип, новата машина на Apple не треба да ве остави рамнодушни. До денес можеме да предвидиме: Intel Xeon процесор, со до 18 јадра, конфигурации до 128 GB RAM меморија ECC. Се разбира, тоа не е за сите буџети, бидејќи неговата цена во САД се наоѓа според аналитичарите, во 5000 $.

Инаку, структурата на опремата е слична на сегашната iMac, со екран 5k. Се разликува само во надворешната боја, претежно алуминиумска сива, нешто што никогаш не е видено во iMac.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.