ProMotion работи на macOS 12.2 и овозможува одлично искуство со Safari

MacBook Pro 2011

Се чини дека ProMotion технологија што Apple ги воведува во уредите почнува да работи како што треба. Ова е барем потврдено од неколку корисници на форумите кои тврдат дека откако го инсталирале macOS Monterey 12.2 на оние MacBook Pro со технологија ProMotion забележуваат подобрување во лизгањето на некои апликации. Работата маршира.

Неколку сопственици на MacBook Pro од 14 и 16 инчи кои го имаат тоа парче машина со поддршка за ProMotion, Тие зборуваат гледајќи помазно лизгање и перформанси во Safari откако го инсталираа macOS 12.2 во неговата бета верзија. Ова сугерира дека поддршката на ProMotion конечно еРаботи како што се очекуваше.

Откако беа објавени моделите на MacBook Pro мини-ЛЕР во октомври, имаше поплаки за лизгање на Safari и недостатокот на компатибилност со ProMotion. Оваа технологија функционираше и е функционална за некои апликации на Mac, но не и за други, а Safari е една од оние апликации каде што не работеше како што се очекуваше. Сепак, се чини дека се е решено и сега е задоволство да се прелистува на Интернет.

Она што треба да направите е да ја инсталирате таа верзија на macOS Monterey и целосниот потенцијал на Apple во MacBook Pro ќе биде ослободен, создавајќи ново, многу помазно искуство на прелистување. Она што се случува е дека токму сега, macOS Monterey 12.2 е во бета верзија достапен само за програмери. Ќе треба да почекаме новата верзија да излезе во јавноста. Треба да бидете трпеливи. Не брзајте и не сакате да ја инсталирате оваа нова верзија на macOS само за да ја тестирате технологијата. Веќе знаете дека иако бета-поставките на Apple обично се доста стабилни, тие се секогаш бета-стабилни и може да пропаднат и не сакаме вашиот сосема нов компјутер да почне да работи непредвидливо.


Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.