Промоцијата на Apple Arcade на веб-страницата на Apple

Apple Arcade

За неколку недели гледаме зголемување на публицитетот за оваа услуга за стриминг игри од Apple, Apple Arcade. Логично, ова рекламирање се зголемува во моментот кога пристапувате до официјалната веб-страница на компанијата.

За неколку месеци, многу корисници ја активираа услугата за игри благодарение на купувањето на Mac, iPhone, iPad или дури и други уреди на Apple. Во оваа смисла повеќето од нив уживаат во бесплатните игри со јаболка за x месеци, но дали навистина има луѓе кои плаќаат за овие игри?

Поврзана статија:
Apple Arcade додава добар број игри

Вистина е дека фирмата Купертино прави повеќе игри достапни на платформата и пред неколку дена додадоа уште околу 180 наслови. Можеме да бидеме сигурни дека некои од овие игри не им се допаѓаат на повеќето од нас, но други се интересни како што се: Threes, Fruit Ninja, Cut the Rope, NBA 2K21 Arcade Edition, Star Trek: Legends, итн. Рекламирањето на Apple е јасно:

Постојат игри за сите вкусови во Apple Arcade: закачки за мозоци, магични авантури, бескрајни трки, епски спортови, одлични класици и многу повеќе. Секоја недела пристигнуваат ажурирања и вести. Затоа, подгответе се да уживате во игрите што ги сакате без ограничувања и прекинувања.

На кратко, станува збор за подобрување на услугата за игри на компанијата и за ова тие треба да ги додадат оние наслови со кои можеме имај убаво време играјќи или едноставно како што некои велат „убиј време“ во кое одиме со јавен превоз или слично. До денес, имаше малку такви игри, но се чини дека тие се применуваат малку и заслужуваат шанса. ¿Веќе сте пробале игри со „Аркада Аркада“?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.