Работите ни овозможуваат да вклучиме списоци со точки во последното ажурирање

Работи

Things е една од најкомплетните апликации достапни за iOS и macOS кога станува збор за креирање списоци со задачи, апликација која доби важна ажурирање фокусирано на белешките што ги додаваме на задачите, ажурирање што им овозможува на корисниците да креираат списоци со точки, да пишуваат во Markdown за да структурираат белешки, да пребаруваат во белешките и воведува нова функција наречена Things Cloud "Fractus" и нов метод за синхронизирање белешки помеѓу уредите.

Работите ажурираат 3.14 детали за macOS

Листа со нагласи

Работите ви дозволуваат да ги вклучите списоците со точки во вашите белешки. Само треба да напишете „-“ и текстот што го сакате. или користете други знаци за куршумите како што се *, + или •. Текстот ќе биде прикажан на нова, совршено повлечена линија што ќе го олесни читањето.

Markdown

Системот за пишување Маркдаун се надоврзува на Нештата за да структурира белешки и да додаде стил на нив. Работите ги откриваат најчесто користените фонтови за синтакса и ги прикажуваат со уникатна комбинација на пропорционални и фонтови со фиксна ширина.

Пребарувај и замени

Со оваа нова функција, можеме да бараме текст во белешката во која се наоѓаме. Додадена е и функција која ни овозможува да ги замениме зборовите што ги бараме.

Облак на нештата „Фрактус“

Облак на нештата „Фрактус“ е нов интелигентен метод за синхронизирање белешки, бидејќи само направените промени се синхронизираат, а не целосните белешки, драстично ја подобруваат ефикасноста на синхронизацијата и овозможуваат поефикасно решавање конфликти.

Цените 3 се по цена од 49,99 евра во Mac App Store и покрај тоа, исто така е достапен, во одделни набавки за iOS.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.