Работите 3 се ажурираат и додаваат нови функции за Mac и Apple Watch

Работи 3 - Управувач со задачи

Things 3 е една од најдобрите програми за Mac што можете да ја купите ако сакате да се усогласите со Очекувања на ГТД. ГТД е форма на организација што има многу следбеници, меѓу нив се вклучувам и јас, и служи за да се постави ред во однос на задачите што мора да ги правиме секојдневно. Сега апликацијата Mac е ажурирана, но најважната вест е за Apple Watch.

Со нештата 3, ќе можете да ги соберете своите идеи, да се организирате, да го испланирате времето и со тоа ќе можете подобро да го искористите денот. Тоа е едно од тие препорачани програми за сите оние кои имаат многу различни задачи да прават секојдневно. Можеби е доволно за вас, на пример потсетници од Apple, но за другите таквата програма е неопходна.

Со новото ажурирање, веќе сме во верзија 3.12.4, Најважното ажурирање го презема Apple Watch, но исто така и за нашите Mac, не е ниту тоа да го презираме.

Работи Apple Watch

Сега на Apple Watch, апликацијата е редизајнирана и сега работи со поголема автономија немајќи близу до iPhone. Па сега можеме да комуницираме со часовникот за да можеме да се справиме со апликацијата поцелосно. Една од најдобрите предности на користењето на Работите 3 на часовникот на Apple е употребата на Siri. Само мора притиснете ја дигиталната круна и кажете, на пример: „Во работите, потсетете ме на видео конференција во 5 часот“. Многу лесно.

Но, исто така на нашите Mac е додадена функцијата за уредување на етикетите и роковите. Само притиснете ја комбинацијата на копчиња CMD + Shift + T (уреди етикети) и истата комбинација, но завршувајќи со Д ако сакаме да ги уредиме поимите. Многу удобно, едноставно и брзо, за што станува збор за овој тип апликации. Да си ги олесниме работите и да можеме да посветиме повеќе време на други задачи и да добиеме продуктивност.

Не трошете време и ажурирајте ги работите 3 до новата верзија за да уживаме во вестите што ни ги носи Културкод.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.