Апликацијата Things официјално пристигнува за Apple Watch

Продавница за апликации на Apple Watch

Постојат многу апликации што гледаме да се случуваат независно за Apple Watch, запомнете го тоа апликациите за паметниот часовник на Apple сега се преземаат од самата продавница за апликации и можеме да го сториме тоа од самиот часовник.

Па добро Работи, оваа апликација што им овозможува на корисниците да организираат задачи На специфичен и посветен начин, штотуку ја доби независноста на iPhone и сега апликацијата е достапна за преземање директно од Apple Watch, веќе имаме своја апликација.

Директна синхронизација со Things Cloud

Оваа синхронизација му овозможува на корисникот на Apple Watch воопшто да не мора да го користи iPhone, сега можете да уживате во апликацијата директно од часовникот. Како што е објаснето од развивачите на апликации, тие работат на овој чекор од крајот на минатата година со многу добар резултат во однос на подобрувањата и компатибилноста. Овој прекрасен менаџер за задачи веќе има вашата сопствена апликација Apple Watch.

Работи Apple Watch

Логично апликацијата има цена и ова е потполно иста како што има во апликацијата за iOS, 10,99 евра. Малку по малку мајчин апликации за паметен часовник на Apple И ова е многу добро за одгледување на оваа продавница која денес веќе има добар број на апликации достапни и создадени специјално за уредот. Сигурно повеќе програмери продолжуваат да работат напорно на своите апликации денес за да ги однесат директно во продавницата за апликации Apple Watch и дека не им е потребен iPhone за работа.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)