Табулаторот Работа на Mac App Store станува поважен сега

Работи

Апликации за работа од дома имаме неколку достапни во официјалната продавница на Apple, но надвор од продавницата на компанијата Купертино наоѓаме и други апликации кои можат да бидат интересни за сите оние кои можат да ги користат нивните Мек да работи од дома. 

Логично, теле-работата не е можна за секого и многумина ќе мора да продолжат да излегуваат од карантинот наметнат од владата на нашата земја за да одат на работа, но тоа не значи дека не можеме да користиме некои од достапни апликации за други цели.

Тие не се сите апликации што ни требаат осигурување, туку во Табулаторот „Работа“ на Mac App Store ќе најдеме добар број апликации што можат да ни помогнат да ја извршиме оваа задача. Менаџери за е-пошта, како што се Spark, менаџери за лозинки или разни содржини со 1Password, познатата апликација Slack за деловни задачи или магнет, WeTransfer, UnrarArchiver, итн ... мора да пристапиме до продавницата, а потоа во страничното јазиче да кликнеме на Work . Таму наоѓаме серија ексклузивни апликации за извршување на нашата работа од дома, со Mac.

Логично, нема да ги споменеме сите апликации што се достапни во овој дел од продавницата затоа што ги има многу, иако е точно дека на секој корисник му треба еден или на друг за да ја изврши својата задача, некои се функционални дури и за ден за ден, како што како апликации за управување со пошта или апликации што декомпресираат или компресираат документи, датотеки и други. Влезете во тој дел од продавницата и побарајте ја апликацијата што најдобро може да ви помогне да извршувате работни задачи од дома, тоа е јазиче што е таму долго време и на кое скоро никој не му обрнуваше внимание сè до овие денови кога може да биде од голема корист.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.