Инвеститорот открива повеќе за HomePod

Нови функции на HomePod откриени од Инвеститорот
Паметниот звучник на Apple е една од најочекуваните уреди од корисниците. HomePod - така го именуваа од Купертино - е одговорот на Apple до Амазон и неговото Amazon Echo. Во текот на следниот декември се очекуваат две важни лансирања: од една страна iMac Pro и од друга HomePod.

Пред неколку дена беше објавен најновиот фирмвер за програмерите и тие да работат пред лансирањето на звучникот со Siri. И еден од овие развивачи откри дополнителни информации за тоа што можеме да очекуваме од овој HomePod. Името на овој развивач е Гилхерм Рамбо. Меѓу откриените податоци откриени се нови звуци што можеме да ги слушнеме на паметниот звучник. Еве мало видео објавено на Твитер од неговиот откривач.


Но, да почнеме на почетокот. Овој развивач ни остави индиции за што можеме да сториме со паметниот звучник на Apple. И некои од овие интересни податоци се: можеме да го смениме звукот на алармот со пуштање песна од услугата „Епл музика“.

Од друга страна, ако сте еден од оние кои ќе имаат неколку HomePods дома, исто така треба да знаете дека можете да го ажурирате фирмверот од сите во исто време. Исто така, имајќи повеќе од еден HomePod дома, може да се користи како стерео звучници. Покрај тоа, според развивачот кога ќе го поврземе вториот компјутер со домашната мрежа, ќе бидеме прашани дали сакаме да го конфигурираме на таков начин.

Во меѓувреме, песните што се репродуцираат од паметниот звучник ќе му овозможат на корисникот ако се додадени на нивниот профил или не. Конечно, според софтвер лансиран од Apple, исто така го откри тоа корисникот ќе може да контролира од iPhone или iPad апликации како што се пораки, белешки или списоци.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.