Распоред на објавување слушалки во Apple

AirPods Pro

Постојат многу гласини за слушалките што Apple може да ги пушти на пазарот оваа година. Собирање, имаме најверојатно AirPods Lite, слушалки за уши и исто така многу информации за новите Beats. Гласините велат дека сите тие ќе бидат надвор оваа година. Ајде да го видиме планиран распоред.

Неколку модели на слушалки од Apple за преостанатите седум месеци од годината.

Среде пандемија и здравствена криза и следната економска криза што следува, гласините сугерираат дека оваа година, Apple ќе започне разни модели на слушалки различно.

Според Jonон Просер (Техника на предната страна. Да повторно), оваа година американската компанија ќе започне четири различни модели:

  1. AirPods Lite. Оние со ист дизајн како AirPOds, но без активно откажување на бучавата. Според „Јутубер“ тие ќе бидат подготвени да бидат продадени следниот мај.
  2. Слушалките супраурален. Пред неколку дена ви кажавме за нив. Па, неговото заминување може да се случи на WWDC во јуни. Се сеќаваме дека тоа ќе биде првиот целосно на Интернет.
  3. На AirPods X. Неговата продажба може да биде во септември-октомври.
  4. Нови Удира безжично. Може да биде и до крајот на годината.

Во моментов, тоа е само гласина. Но, многу се сомневам дека „Епл“ ќе се совпадне дури и ако биде наскоро близу, продажбата на сопствените слушалки на „Епл“ со оние што ја носат брендот „Битс“. Но, се разбира, имајќи предвид дека од следниот месец, компанијата ќе ја води член на домаќинството, сè е можно.

Ние мора да му ја дадеме важноста што ја има. Сè уште е малку, но ние го запишуваме и Itе го имаме предвид, Бидејќи овој специјалист за технологија, Просер, можеби го погоди знакот.

Само времето ќе ни каже ако е во право. Она во што никој не се сомнева е дека оваа година ќе се видат некои нови AirPods.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.