Вистински и динамични позадини за сценографијата на Монтереј

 

Монтереј

со macOS Биг Сур исчезна типичниот калифорниски пејзаж наведен во името на верзијата на софтверот Mac. Поминавме од гледање на островот Каталина во различни периоди од денот, до четири обоени точки кои апстрактно ги претставуваат карпите на брегот Биг Сур во Калифорнија.

И рече апстрактната мода продолжува во позадина на macOS Монтереј. Четири пурпурни точки сакаат да ја претставуваат познатата планинска област на Калифорнија. Но, ако сте еден од оние кои сакаат класични пејзажи, имате среќа ...

Претпоставуваме дека за да и даде модерен и футуристички шмек на најновата верзија на софтверот за овогодинешните Mac компјутери, Apple одлучи да направи без позадина на вистинска слика од областа на Калифорнија Именуван по овогодинешната верзија на macOS.

Веќе немаме опција за промена на тапетот апстрактна од macOS Monterey, за верзијата на вистинска слика на познатите калифорниски планини во областа Монтереј, како што беше случај во претходните верзии на macOS.

Ја нема таа слика на Островот Каталина, со своите различни нијанси во зависност од времето на денот кога сте биле. Доколку ви недостига овој пејзаж, некои фотографи се посветија на нас да го решат проблемот.

Пешачење до Монтереј

Фотографот Ендрју Левит и неговите пријатели, мислеле дека ова не може да остане така. Така, тие ги добија своите фотоапарати и нивните ранци, и отидоа во планинската област Монтереј, Калифорнија, и побараа добра фотографија што ја претставува таа област.

И така тие создадоа за сите нас статична позадина и уште една динамичен (тоа се менува според часовите во денот) на Монтереј за да можеме да го додадеме во нашите Mac. Овие позадини можете да ги преземете бесплатно во веб- од авторот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.