Соопштение на „Епл Музик“ каналот „Надвор од Стерео“

Просторно аудио

Просторното аудио прима секакви коментари и дека Apple знае затоа продолжува да додава повеќе реклами и содржина за ова што го велам и на Apple Music и на неговиот YouTube канал посветен на овој официјален музички сервис на компанијата Купертино. Во оваа смисла, Apple ја промовира оваа функција со рекламата насловена „Надвор од стерео“ со песната „Mystery Lady“ од Масего и Дон Толивер, реклама во која несомнено оваа содржина со просторно аудио е повторно главниот јунак.

Ова е објавата објавена од Apple пред неколку часа и сигурен сум дека имате план за претплата на Apple Music и компатибилни слушалки сте уживање во оваа и во многу други песни со овој квалитет на звук:

Просторното аудио знаење, кое сите го знаеме повеќе или помалку за што станува збор, се базира на Долби Атмос и можеме да кажеме дека станува збор за многу поимрзивен опкружувачки звук што им овозможува на музичарите да мешаат музика така што звучи како инструментите да се наоѓаат околу корисникот.

Со ова просторно аудио се постигнува многу поимперактивно искуство со поврзување на гласот со уредот со актерот или дејството што се гледа на екранот. За да овозможиме просторно аудио во Apple Music, прво мора да бидеме јасни дека треба да ја ажурираме нашата опрема на iOS 14.6 или понова верзија на iPhone, iPadOS 14.6 или подоцна на iPad и macOS 11.4 или подоцна на Mac.

Тогаш е важно да се спомене тоа исто така се потребни компатибилни слушалки, во овој случај: AirPods, AirPods Pro или AirPods Max BeatsX, Beats Solo3 Wireless, Beats Studio3, Powerbeats3 Wireless, Beats Flex, Powerbeats Pro или Beats Solo Pro Вградените звучници на MacBook Pro (модел 2018 или подоцна), MacBook Air (Модел од 2018 година или подоцна) или iMac (модел од 2021 година).


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.