Ресетирајте ги поставките и избришете ја содржината на вашиот Apple Watch

Поставки за ресетирање на часовникот на Apple-0

Иако генерално, работата на нашиот Apple Watch е добра и стабилна во исто време, тој не е ослободен од неуспеси како што се оние што се случуваат со синхронизацијата на апликациите, мали несреќи или некоја друга грешка сè уште не е решено, се надеваме дека ќе се реши со верзијата што треба да излезе, WatchOS 2.

Од оваа причина, ако потврдиме дека не е стабилно како што би сакале, секогаш ја имаме првата опција што би била да го распарите од iPhone и повторно да го поврзете, едноставно деактивирање / активирање опцијата Bluetooth на iPhone, ако ова не работи за нас, исто така можеме да ги вратиме фабричките поставки како „порадикална“ опција што сигурно ќе го реши проблемот. Ајде да видиме како да го направиме тоа.

Поставки за ресетирање на часовникот на Apple-1

За пристап до оваа опција, ќе треба да одиме само директно во Поставки> Општо> Рестартирај> Избриши ги содржините и поставките. Имајте на ум дека ако го направиме ова нема да можеме да земеме никакви податоци од часовникотТоа е, ако зачувавме тренинзи или каков било друг вид на конфигурација воспоставена, ќе мораме да повториме сè повторно бидејќи тоа го остава како свежо од фабриката.

Сега треба само повторно да го спариме Apple Watch со iPhone за да го конфигурираме и повторно да биде оперативен на 100%.

Ова «ресетирање» мора да се земе предвид дека важи само за случај кога има дефект на Епл Види или за поврзување или да се исклучат хардверските дефекти, сепак не е валидна за да се намали верзијата, така што ако инсталиравме која било од WatchOS 2 бета-верзиите или во овој случај најновиот Златен мајстор, можеме да го вратиме само во верзија 1.0.1 со испраќање директно до Техничката служба на Apple бидејќи дури и во продавницата на Apple нема да бидат може да ја преземе верзијата.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.