Играта RollerCoaster Tycoon 3 Platinium, во продажба неколку дена

игра-ролери

Една од игрите што можеме да ја најдеме во продавницата за апликации Mac е RollerCoaster Tycoon 3 PlatinumСо оваа игра можеме да изградиме и дизајнираме сопствен тематски парк со ролери, слајдови или сафари со сите видови животни.

Оваа трета верзија на играта носи со себе бројни подобрувања во нејзината графика, играноста и длабочината на играта што го претставуваат Roller Coaster Tycoon 3 Platinium како голем наследник на сагата Rollercoaster. Исто така во оваа верзија на играта се додаваат експанзии RollerCoaster Tycoon 3 Натопен и RollerCoaster Tycoon 3 Wild.

http://youtu.be/2ObDiiZgl5Q

Нормалната цена на оваа игра на Mac App Store или на платформата Steam моментално е 26,99 евра и со оваа одлична понуда што ја наоѓаме на страницата за социјална мрежа, можеме да ја преземеме оваа игра за нешто повеќе од 3 евра за одреден период од 15 дена.

Продолжените верзии што се додаваат на сокот се: ПОКАЕНО ПОПУСТ, тресете, фрлајте, натопете ги посетителите на вашиот парк и гледајте со смеа додека се тркалаат во базенот. Ние исто така можеме да ги попрскаме сите правејќи скокови со бомби што ќе ги освежат сите и ДЕВО со кое можеме да создадеме свои сафари и да видиме како ќе се вратиме во времето во нивниот праисториски сафари. Можеме да изградиме тунели, патишта и да додадеме билборди со наша сопствена содржина за понатамошно персонализирање на нашиот парк.

Овде подолу ја оставаме врската со играта во продавницата за апликации Mac, но ќе мора да ја преземеме од страницата Стаксоцијална веб-страница да имаат корист од овој попуст од 80%.

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store

Уживајте!

Повеќе информации - Sim City за Mac е достапен од 29 август

Врска - магацинот Социјално


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.