Сагата „Војна на Starвездите“ доаѓа на iTunes преку влезната врата

Пакет Starвездени војни

Ако сте lубител на митската сага „Војна на Starвездите“, имате среќа затоа што „Епл“ одлучи дека конечно ќе стигне до продавницата „Ајтунес“ и преку голема врата. Тие ги направија митските филмови достапни за сите, во дигитален формат и по многу добри цени. 

Ова се шест филмови кои се претставени во два формати, и во HD и во SD, и исто така пакет кој ги вклучува сите по малку пониска цена. Тоа е можноста што чекавте да ја имате во вашиот облак iCloud сагата за Војна на ѕвездите и уживајте во тоа кога и каде сакате. 

Apple испраќа е-пошта до корисниците на iTunes кои сè уште не сфатиле дека филмовите од сагата „Војна на вездите“ се достапни за прв пат во iTunes Store. Можете да купите индивидуални филмови во SD по цена од 11,99 € додека во HD неговата цена се искачува на 13,99 €.

Starвездени војни-филм

Како што посочивме, ако одлучите да го купите комплетниот пакет, можете да го направите за 69,99 €, со што ќе заштедите околу 14 €. HD филмовите ви овозможуваат пристап до додатоци на iTunes каде што ќе можете да уживате во необјавената содржина и никогаш не сте виделе интервјуа.

Ако сте страствени за светот на галаксиите, ве охрабруваме да направите чекор и да ја добиете оваа прекрасна колекција на филмови. Јас лично ги имам во ДВД формат веќе подолго време и Кога ќе излезат вакви новини, сфаќате дека сагата „Војна на вездите“ е сè уште жива.

Преземи | Војна на ѕвездите


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.