Safari за Mac се ажурира пред лансирањето на OS X El Capitan

Ажурирање-фирмвер-сафари-гром-фирмвер-0

Момците од Купертино се спротивставуваат на лансирањето на OS X El Capitan и пред тоа не оставаат да преземеме надградба на Safari, во овој случај Safari 9.0 за корисниците на OS X Yosemite. Пред Safari, исто така, издадени се неколку верзии на iOS 9 и за програмерите и за верзијата 9.0.2, која поправа некои грешки и грешки пронајдени во верзијата 9.0.1.

Apple продолжува да покажува интерес за дебагирање во iOS 9 и тоа го покажува стапката на ажурирања, но корисниците на Mac сакаат да ја видат на маса новата верзија на OS X El Capitan, се надевам дека нема да потрае премногу за да го донесат на преден план. Нормално, лансирањето од овој тип обично излегува околу 19:XNUMX часот во Шпанија, но овој пат поради лансирањето на iOS и ова верзија на Safari за OS X Јосемити се одложува повеќе отколку што е потребно.

Подобрувањата имплементирани во оваа верзија на Safari е навистина интересна и тие додаваат контроли да замолчи аудио во јазичиња прелистувач, дополнителни опции за прегледување на Safari Reader и подобрена алатка за автоматско комплетирање. Тие се навистина добри подобрувања и сигурни сме дека корисниците ќе го ценат многу, но сега е време за новиот софтвер на „Епл“, немојте да нè натерате да страдаме повеќе

Чекаме за објавување на OS X El Capitan и ова ажурирање може да биде претходното, затоа бидете во тек, затоа што сме блиску да имаме OS X El Capitan 10.11 достапен во продавницата за апликации Mac и тие да ги објават овие ажурирања претходно на Mac само софтвер може да предизвика поголема сатурација во серверите на компанијата.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

4 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Алекс dijo

  Тој е надвор и може да се преземе.
  https://itunes.apple.com/es/app/os-x-el-capitan/id1018109117?mt=12&ign-mpt=uo%3D8

 2.   Pablo dijo

  Никој не коментира ништо за проблемот помеѓу IOS 9 и MAC OSX со airdrop? Не можам да испраќам датотеки од мојот iPhone 6 до Mac и веќе видов многу поплаки од луѓе дека се случува истото.

  1.    Jordорди Гименез dijo

   Здраво, Пабло,

   Па, го видовме тој проблем, но ќе ја испитаме работата, ви благодариме што не известивте!

   Со почит

 3.   френкер dijo

  Здраво, имам проблем кога ќе отворам сафари на мојот мак, се отвора добро без никаков проблем, но кога сакам да барам нешто во гугл или која било друга страница, ми се блокира и не ми дава да пишувам, ако може да помогнете јас Благодарам