Safari на macOS 10.15.4 автоматски додава лозинки iCloud на Chrome

Прелистувачот Safari е еден од главните погодени од Shlayer Trojan

Зачувувањето на лозинките во iCloud за Safari е навистина добро бидејќи ни овозможува на некој начин да ги заборавиме лозинките што сме ги зачувале на различни веб-страници, услуги и други, па затоа е интересно што овие лозинки се чуваат безбедни и каде се подобри од iCloud . Ова исто така ни нуди уште една предност, а тоа е дека можеме да се поврземе со овие страници или услуги од кој било уред што ја има истата сметка iCloud, нешто многу погодно што сега исто така стигнува до прелистувачот Chrome.

Ова е уште една од новините што ги гледаме во нова верзија на Safari лансиран вчера попладне заедно со останатите гореспоменати новости во Јас сум од Mac.Покрај оваа новина, Apple додава и поддршка за репродукција HDR за содржината на Netflix преку прелистувачот Safari за Mac компатибилен со овој формат. Оваа новина ќе биде интересна за корисниците кои користат спектакуларен монитор Pro Display XDR или слично, овој вид на монитори компатибилни со HDR ќе имаат корист од ова подобрување, иако е точно дека во случаи како што е Netflix, тие мора да ја потврдат конфигурацијата.

Во секој случај, подобрувањата во однос на Safari во најновата верзија на macOS се интересни и лично зборуваат во мојот веќе стар 27-инчен iMac Сè работи совршено затоа препорачувам да ја ажурирате опремата во оваа нова достапна верзија што е можно поскоро. Continueе продолжиме да ги гледаме вестите дека оваа нова верзија и останатите верзии објавени од компанијата Купертино пред неколку часа.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.