Safari повторно го менува распоредот на обележувачите во macOS Monterey

Сафари омилени

Најновата бета верзија објавена од Apple за macOS Monterey повторно ја менува позицијата на лентата со омилени, оставајќи ја под јазичињата. Без сомнение, ние сме во тој момент каде што многумина од нас имаат чувство дека Apple не е сигурен во тоа имплементирани промени во дизајнот на вашиот прелистувач модифицирање на ова во секоја од бета.

Тоа е нешто што станува с more почеста по лансирањето на новата верзија на SafariНа Промените во дизајнот на прелистувачот сега се дел од општото прилагодување што го претрпе прелистувачот и сигурно се појавуваат повеќе промени со поминување на верзиите.

Во твит од asonејсон Снел, можете повторно да ја видите промената на омилените во бета 10 верзијата на macOS Monterey:

од MacRumors тие ја повторија промената што ја спроведе Apple во верзијата Монтереј. Овие промени, исто така, може да се додадат на верзиите Safari на останатите оперативни системи Mac, како што се Big Sur или Catalina. Во моментов се појавуваат само промените во бета верзиите, Willе видиме дали сме пред конечна промена или тоа е уште еден тест што ќе се промени во следната бета верзија што ќе биде објавена.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.