Safari 15 има проблеми со додавање обележувачи и веб -страници на YouTube што не се вчитуваат на macOS Big Sur и macOS Catalina

Сафари бубачка 15

Корисничкото искуство со новиот Safari 15 не е пријатно за многу корисници. Во оваа смисла, изменете ги поставките за обележувачот и опциите за приказ и јазичињата што претходно ги „сместивме“ беа уништени со новата верзија на прелистувачот на Apple. Ова е помало зло со оглед на тоа што тие можат да се вратат назад како покажавме пред неколку дена во Јас сум од Мек.

Од друга страна, сега група корисници гледаат проблеми во верзиите на macOS Big Sur и macOS Catalina при додавање страница на YouTube на обележувачи и при вчитување веб -страница. Овие проблеми Тие влијаат на дел од корисниците кои се со овие верзии на macOS, но не на сите.

Се чини дека Safari 15 воопшто не е полиран

Во ова видео на каналот Луд вабит совршено се покажува како Safari 15 се затвора неочекувано кога ја обележувате страницата на YouTube:

Во овој случај и како привремено решение, видеото покажува дека корисниците можат креирајте папка со обележувачи за видеа на YouTube и потоа влечете ги страниците на YouTube во папката од страничната лента на Сафари. Од друга страна, во овој твит од Chip Awah, можете да видите како кога се обидувате да вчитате веб, прелистувачот не дозволува да заврши и станува јамка:

За овој претходен проблем со полнењето, ќе помине моменталното решение оневозможете JavaScript во лентата со мени реши проблемот. Се чини дека Safari 15 не се качил на вистинската нога во macOS и некои од овие грешки што не влијаат на сите, но важно е да се решат, сепак ќе бидат поправени.

А вие, наидовте на грешка во Safari 15?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.