„Третата светска војна“ со SKYHILL на продавницата за апликации во Mac

СКАЈЛ

СКАЈЛ е Roguelike RPG во апокалиптичен свет, лансиран е во продавницата за апликации Mac неодамна, на 24 октомври 2015 година, и има цена од 14,99 евра. SKYHILL ве води во „Трета светска војна“ каде ве фаќа како се криете во вашиот луксузен пентхаус во хотелот Скајхил, каде што био-оружје со себе ги однесе сите траги од познатиот живот. Willе наидете на секакви проблеми мутанти насекаде, ресурсите ви истекуваат, и мора да најдете нешто да јадете.

Влезете во класичниот костум на облека, така што внатре секоја игра по случаен избор ќе генерира сто спрата од хотелот. Тоа е класика Игра за преживување во кои треба да управуваме со ресурсите што се наоѓаме, да ги запознаеме останатите луѓе кои живееле во хотелот преку предметите што ги наоѓаме во собите, направи оружје и се соочуваат со различни мутанти низ пресметувани борби. Играта е вклучена Español и тогаш те оставаме а SKYHILL шпанска игра.

https://www.youtube.com/watch?v=suyJzrpxyHY

Карактеристики на главните карактеристики:

 • Секоја игра е различна, благодарение на генерираните мапи.
 • Добијте искуство, создадете оружје и пребарувајте корисни предмети.
 • Соочете се со легија на кошмарни суштества.
 • Насочете се кон главата или телото, но секогаш изберете мудро.
 • Сè што наоѓате може да ви биде корисно.
 • Нивоата на тешкотии ви даваат можност да го преживеете сето ова или да се соочите со најлошите можни услови.
 • Отворен крај… Дали сè уште има надеж? Дојдете и дознајте!
 • Различни посебни способности за отклучување.
 • Наизменично борете се со софистициран систем на ризици и награди.
 • Патувајте брзо благодарение на лифтот.

Детали за:

 • Категорија: Игри.
 • Публика: 24 г.
 • Верзија: 1.0.
 • Големина: 221 MB
 • јазици: Español, Германски, бретонски, кинески, корејски, француски, англиски, италијански, јапонски, полски, руски.
 • Развивач: Daedalic Entertainment Gmbh.
 • компатибилност: OS X 10.7 или понов

Купете го SKYHILL директно од продавницата за апликации Mac од линкот подолу, се надевам дека ви се допаѓа играта.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.