Сега е достапна и ГМ верзија на OS X 10.11 El Capitan

OS X El Capitan-златен господар-0

По вчерашниот главен момент се чини дека желбата за вести од страна на некои се делумно задоволни со објавувањето на нови уреди и софтверски вести, особено фокусиран и на Apple TV 4 Како и во системот iOS 9, за OS X El Capitan се зборуваше малку, за да не се каже ништо каде единствената референца на MacBook беше споредување со iPad Pro според големината.

Од друга страна, фактот дека не се зборуваше многу за системот (истото беше направено во јуни со WWDC 2015), не значи дека тој не се обезбедува посебно внимание на десктоп системот. Сега знаеме дека потврдата за датумот на објавување за овој OS X Yosemite дотерување ќе биде 30 септември, датумот на кој секој корисник може да го преземе и инсталира.

OS X El Capitan-златен господар-1

Сепак, за најнестрпливите или оние кои се поврзани со програмата за развивање на Apple, верзијата Златен мајстор за ова е веќе достапна. OS X El Capitan доаѓа со изградба на 15A282b. И, корисниците запишани во јавната програма за бета-софтвер на Apple веројатно добиле е-пошта со која ги повикуваат да ја ажурираат својата верзија на овој Златен мајстор.

Некои од вас може да речат ... „Што значи ова за Златен мајстор?“ пред конечното ослободувањеТоа е, наводно, тоа е верзијата што сите ќе ја видиме на 30 септември, освен ако не се најде некоја поголема грешка во последен момент и треба да се коригира.

Начинот на преземање е веќе вообичаен, па ако сте член на јавната бета програма на Apple, можете да ја преземете од App Store во табулаторот за ажурирања и ако, напротив, сте развивач и сте регистрирани во Mac Dev Center, можете да го преземете рачно од страницата или исто така од App Store.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.