Сега е достапно ново безбедносно ажурирање за macOS Catalina 10.15.7

macOS Catalina

Фирмата Купертино пред неколку часа лансираше нова верзија за корисниците кои се на macOS Catalina. Вистина е дека ние не сме мнозинство бидејќи ова се корисници кои немаат можност да го ажурираат нашиот оперативен систем поради староста на опремата, во секој случај корисниците кои „одолеваат“ исто така имаат право на ажурирања и Apple не се откажува од напорите за подобрување на безбедноста на оперативните системи во која било верзијаНа Секогаш кога е неопходно ажурирање на опремата за безбедност, фирмата Купертино ќе ја ажурира.

Безбедносно ажурирање 2021-006 за macOS Catalina 10.15.7

Овој пат тоа е а нова верзија на macOS Catalina за да се зајакне безбедноста на оперативниот систем Mac.Оваа нова верзија е 2021-006 бара рестартирање за инсталација и во мојот конкретен случај ми требаше кратко време за да го инсталира и подготви за работа мојот iMac.

Apple не ги наведува во белешките деталите за имплементираните подобрувања en овие безбедносни верзии но ја препорачува неговата инсталација што е можно поскоро за да се подобри безбедноста на компјутерот од можни надворешни закани.

Понекогаш Apple лансира двојно ажурирање за оперативниот систем и за Safari, овој пат компанијата лансира само нова верзија за macOS Catalina, оставајќи го настрана прелистувачот Епл кој неодамна се ажурираше на верзија 15. Препорачуваме да ја инсталирате оваа нова верзија на macOS Catalina 10.15.7 на сите корисници кои го имаат овој оперативен систем на нивниот Mac.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.