Сега можете да купите замени ушни перничиња за AirPods Pro

AirPods Pro

AirPods Pro е еден од најдобрите производи што ги има Apple. Вистина е дека поништување на бучавата Не е како слушалки над ушите, но сигурно работи. Исто така, една од најневеројатните работи е големината што ја имаат. Меѓутоа, една од најголемите новини не беше тоа, ако не влошките што ги вклучува и сега можете да ги купите резервните делови преку Интернет.

Влошките за AirPods Pro можете да ги купите сега преку Интернет во Apple.

Замени влошки за уши за AirPods Pro

Мислам дека највпечатливата новина на AirPods Pro не беше откажувањето на бучавата, туку и влошките што ги вклучува така што совршено се вклопува во увото на корисникот. На овој начин откажувањето ќе биде оптимално. 

Можеби сте имале разочарување што изгубивте некои од нив или што се расипани. Веќе не е проблем, бидејќи Apple веќе се појави во продажба резервните делови за нив.

Цената на играта два пара ушни влошки е 9 € без оглед на големината што сакате да ја купите. Веќе знаете дека имате на располагање три големини. Мали, средни и големи.

Се поставува одлично прашање за мене, а тоа е:Зошто продавате два пара игри?. Мислам дека се потребни само две влошки. Добро, секогаш е подобро да имате резервни, но не е толку тешко да се изгубат или скршат.

Beenе беше подобро ако те оставам купи комплетен сет, како оној што доаѓа стандардно, за таа цена. Бидејќи дури и ако можеби не верувате, едната големина може да одговара на едното уво, а различната на другото.

Биди така, нема да влеземе да разговараме за цената, бидејќи тоа е Apple и никогаш нема да се согласиме дали се скапи или се во согласност со квалитетот и брендот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.