Сега можете да преземете некои позадини за Mac OS X, преправени во 6K

Ремастер

Мајка ми секогаш велеше дека „има луѓе за с everything“, а вистината е дека била многу во право. Сурфајќи по мрежата, најдовме веб -страница каде обожавател на Apple објави неколку стари позадини за Mac OS X, ремастериран со 6K резолуција.

На оваа веб -страница ќе ги најдеме позадините на аурорите на Леопард и Снежен леопард, како и позадините на галаксиите на Лав и Планински Лав, за да ги преземете бесплатно. Секако, му благодариме на неговиот творец, Рафаел Конде, твоја иницијатива.

Носталгичен развивач од претходните времиња во светот на Mac, Рафаел Конде, имаше брилијантна идеја да ги преработи најимблематичните позадини на светот со резолуција 6К. Mac OS XНа Ова се позадини на познатите аурори на Леопард и Снежен леопард, како и позадини на галаксиите Лав и Планински Лав.

И можете бесплатно да ги преземете за вашиот iPhone, iPad или Mac на веб -страницата OSX.фотоНа Ако влезете на оваа страница, можете дури и да ги слушнете иконите „Излез мед»Во позадина додека пребарувате на интернет. Оваа тема е песната што се прикажува преку воведното видео во кое се прикажани Mac со Mac OS X Leopard и Mac OS X Snow Leopard.

Овие позадини се засноваат на оригиналните позадини на Apple. Рафаел користеше Машинско учење за да ги преправите на 6К, отстранете ја бучавата што остана на сликата и нанесете простор во боја P3. Одлична работа, без сомнение.

Сега да се надеваме дека иницијативата што ја започна овој развивач не завршува тука и продолжува со преработка повеќе позадини иконски Mac на минатото. Каква работа има за да може да ве забавува, без сомнение. Фала, Рафаел.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.