Сега можете да ја инсталирате апликацијата ATRESplayer на вашиот Apple TV

АТРЕСиграч

Групацијата Atresmedia штотуку ја лансираше својата апликација АТРЕСиграч за уредите на Apple TV. Тоа значи дека отсега ќе можеме да ја гледаме содржината на споменатата група шпански канали (Antena 3, La Sexta, Neox, Nova, Mega и Atreseries) на нашите Apple TV уреди.

Дефинитивно одлична вест. Малку по малку, Apple дозволува гледање на повеќето платформи за видео стриминг на неговиот уред Apple TV. Имајќи предвид дека тие се директна конкуренција со нивните Apple TV +, Се цени (како може да биде поинаку) што им дозволувате на вашите корисници слободно да изберат која платформа да ја гледаат.

Ако сте претплатени на кој било канал од групата АтресмедијаВеќе мора да ја знаете апликацијата ATRESplayer која долго време е достапна за iOS и iPadOS. Сега е достапен и за уредите на Apple TV.

Можеби нема многу да ви биде важно ако веќе го имате инсталирано на паметниот телевизор каде што го имате поврзано Apple TV. Но, има многу корисници, (како што е мојот случај) што го користиме уредот на Apple на телевизии кои не се поддржани со некои актуелни апликации, а таму ќе уживате во овој новитет.

ATRESplayer на Apple TV

Така, отсега натаму вашиот Apple TV веќе можете да уживате во содржината на оваа деловна групација, која ги вклучува шпанските ТВ канали на Антена 3, Ла Секста, Neox, Nova, Mega и сериите Atreseries. Одлична вест, без сомнение.

За да уживате во апликацијата на телевизиската група, не е важно да сте претплатени ATRESplayer Premium, бидејќи платформата ви овозможува да видите многу содржини бесплатно. Очигледно, ако сакате да имате пристап до целата нивна понуда, ќе мора да се претплатите на нивната платформа.

Ако ја додадеме оваа вест на онаа од пред неколку дена, каде објаснивме дека Амазон премиер видео ја лансираше својата апликација за macOS, ја завршивме неделата со две нови видео платформи кои можеме да ги видиме директно на нашите Apple уреди. Од една страна ATRESplayer на Apple TV, а од друга Amazon Prime Video на нашите Mac. Браво.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.