Сега можете да ја преземете Dropbox бета компатибилната со M1 на Apple

Новата бета верзија на Dropbox ја прави повеќе како iCloud

Dropbox е една од компаниите што помирно ја приспособи својата апликација за синхронизација на датотеки за да ја направи компатибилен со Apple ARM процесорите.

мораше да се качи добра врева на вашата веб-страница по одговорот на прашање на својата веб-страница за поддршка за верзијата за ARM процесори за компанијата да го објави тоа напредни планови за ажурирање на својата апликација.

Пред нешто помалку од една недела почнаа момците од Dropbox тест во затворена бета верзија апликацијата компатибилна со процесорите на Apple ARM. Засега се чини дека првите тестови беа полн погодок и компанијата штотуку го објави достапност на оваа бета верзија за секој корисник.

На овој начин, ако сте клиент на Dropbox или ја користите бесплатната верзија, а имате и Mac управуван од процесорот M1, M1 Max или M1 Pro, можете да ја преземете оваа прва бета верзија и целосно заборавете на користењето на емулаторот Rosetta 2 за да можете да ја синхронизирате вашата содржина складирана на оваа платформа.

На овој начин апликацијата може целосно искористете ги сите карактеристики што ги нудат Apple ARM процесорите: побрза и помала енергија, идеални карактеристики за при користење преносливи уреди и особено кога работите со големи датотеки.

Како што споменав погоре, официјалната апликација Dropbox сè уште не е компатибилна со ARM процесорите на Apple, бидејќи моментално е во бета верзија. Ако сакаш преземете ја оваа прва отворена бета верзија на dropbox За ARM процесорите можете да го направите преку оваа врска


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.