Сензори на Apple Watch, податоци за мобилност на Apple и многу повеќе. Најдоброто од неделата сум од Мек

Јас сум од мак

Една недела не може да ја пропушти малата компилација со неколку од многуте извонредни вести за оваа недела во „Јас сум од Мек“. Целосно влеговме во втората половина на месецот и поминаа неколку часа откако беше пуштен во продажба новиот iPhone SE, долго -наставен телефон Поради неговата ниска цена и единствениот „негативен“ што сега можеме да го пронајдеме е стариот дизајн што го има бидејќи е потполно ист како и кај iPhone 8, но со обновен ентериер, многу помоќен и пред сè со неверојатна цена. Тоа рече и оставајќи го настрана новиот SE со кој одиме Најдоброто од оваа недела.

Апликација WatchSmith за Apple Watch

Значи, да започнеме со овие извонредни вести и не можеме да ги игнорираме гласините за вестите што Apple ќе ги додаде на своите Apple Watch Series 6. Во овој случај станува збор за добивање податоци за спречи напади на паника заедно со другите новости за watchOS 7 и самиот часовник.

Продолжуваме со новостите поврзани со пандемијата што ја погодува целата планета и во овој случај Apple ги објави податоците за мобилност ширум светот што ја собира својата апликација „Мапи“ за да им помогне на владите на земјите да проверат како се одвива подвижноста на нивните граѓани. Може консултирајте се од земјите и големите градови од целиот свет.

Откриен новиот хардвер на Apple TV во tvOS 13.4 бета верзија

Друга од извонредните вести на неделата е аЗголемување на публиката што ја доживеа Apple TV + како и многу од услугите за стриминг видео. Логично Apple го олеснува тоа со бесплатни серии за секого и со едногодишна претплата за оние кои имаат нов уред, но сепак е добра вест за фирмата Купертино.

За да завршиме, ве оставаме со вести за да се повикате на Донација на приход на ПРОИЗВОД (ЦРВЕН) директно да се бориме против пандемијата Ковид-19 што ја мачи планетата. Во овој случај, се кренаа некои критички гласови заради фактот дека се оставаат настрана остатокот од вирусите против кои секојдневно се борат да се фокусираат на новиот коронавирус, но експертите појаснуваат дека ако не ставиме крај на оваа пандемија во земјите од првиот свет што може да достигне земји со помалку ресурси и ќе биде многу полошо.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.