Серии на Елвис, Twitterrific, американски процент со производи на Apple и многу повеќе. Најдоброто од неделата сум од Мек

Оваа недела видовме многу интересни новости во светот на Mac и Apple воопшто, но можеме да кажеме дека не била најважната недела на компанијата. Сите погледи се насочени кон пристигнувањето на iPhone X и тоа е дека возбуда се зголемува во оваа смисла.

Не од оваа причина, ние мора да ги оставиме настрана остатокот од информациите што ни доаѓаат од Купертино, но очигледно ја губат истакнувањето. И покрај ова, ќе видиме низа вести за кои сметаме дека се интересни и можеме да кажеме дека тоа е едно од главните моменти во „Јас сум од Мек“.

Една од извонредните вести е тоа Apple ја откажа минисеријата на Елвис Присли за скандалите со компанијата Вајнштајн. Бизнисменот Харви Вајнстин бил пријавуван со децении на сексуално вознемирување со холивудски везди. Веста напаѓаше силно и ова го направи Apple ќе ги преиспита своите договори со компанијата Вајнштајн.

Следните вести се поврзани со апликацијата за управување со нашите сметки на Твитер, Twitterrific. Во овој случај, по долго чекање, корисниците ќе можат уживајте во апликацијата Mac.

Од друга страна, ние мора да истакнеме дел од веста што вели дека 64% од Американците поседуваат производ на Apple. Apple во моментов ужива во широка и силна корисничка база низ целиот светНо, во САД базата е уште поголема.

На крај, но не и последно, ги оставаме вестите за смртта повеќе од најавените за поддршката за Microsoft Office 2011 на Mac. Во оваа смисла, мора да разјасниме дека тоа е нешто за што веќе претходно зборувавме и за тоа оваа недела е потврдена.

Уживајте во неделата!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.