Достапни се и вторите бета-верзии на tvOS 13.4.5 и watchOS 6.2.5

Откриен новиот хардвер на Apple TV во tvOS 13.4 бета верзија

Apple веќе издаде за програмерите втора бета верзија од tvOS 13.4.5 watchOS 6.2.5 до компатибилни уреди. Затоа, тие веќе можат да се преземат од официјалната веб-страница на американската компанија сè додека сте развивач и сакате да ги пробате вестите што ги носат овие верзии со себе.

watchOS 6.2.5 го придружува tvOS 13.4.5 во својот втор дел од бета-програмерот.

Денес беше интензивен ден за Apple откако го пушти во продажба новиот iPhone SE 2020 и новиот тастатура со патека за iPad Pro. Исто така, ги направи достапните на програмерите новите верзии на бета-верзијата за Apple Watch и Apple TV.

TvOS 13.4.5 Beta 2 е дизајниран за четвртата и петтата верзија на Apple TV. Ажурирањето за Apple Watch работи од серијалот 2 на модели.

Не знаеме дали и двете ажурирања на бета-верзиите носат важни вести, но во моментот се чини дека тие не носат и тие се придржуваат како и обично на Поправени грешки и подобрувања на стабилноста. Како и секогаш, ќе бидеме внимателни ако се најде некоја важна карактеристика да кажеме за тоа што е можно побрзо.

За да ја инсталирате бета-верзијата на watchOS 2, треба да ја направите преку посветена апликација за iPhone и дека часовникот има барем 50% батерија и се полни.

Како што секогаш ви кажуваме, не инсталирајте ги овие нови бета-ажурирања на главните уреди, бидејќи иако тоа не е нормално, може да се појават непоправливи грешки и да ги остават вашите терминали како убави и скапи гази на хартија.

Ако сте ги преземале овие втори бета-верзии и пронајдете нешто ново, ние би сакале да кажи ни кои се тие. За сега, ако сакате повеќе информации, секогаш можете да застанете на Веб-страница за програмери.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.