Сите MacBook Air и MacBook Pro M1 во продажба за црниот петок

Нов MacBook Pro Notch

Ако сте го чекале црниот петок да купи нов Mac, денес е вистинскиот ден, бидејќи во Амазон имаме на располагање целиот опсег на MacBook кои Apple моментално ни ги нуди со интересни попусти на неговата вообичаена цена.

ЗАБЕЛЕШКА: Сите производи што ви ги прикажуваме во оваа статија се достапни во моментот на објавување на овој напис и се предмет на ограничени единици.

MacBook Air M1 8 GB RAM 256 SSD за 958,99 евра

MacBook Air со M1 процесорот придружен со 8 GB RAM и 256 GB SSD стигнува до вашата ниска цена на сите времиња на Амазон: 958,99 евра. Вообичаената цена на оваа опрема во Apple Store е 1.129 евра.

Купете MacBook Ari M1 8 GB RAM и 256 SSD за 958,99 евра.

MacBook Air M1 8 GB RAM 512 SSD за 1.199 евра

Ако 256 GB од претходниот модел ви падне, бидејќи не користите iCloud или која било друга платформа за складирање, моделот со 512 GB SSD и 8 GB RAM Достапен е и во продажба на Амазон со попуст од 200 евра по неговата вообичаена цена: 1.199 евра.

Купете MacBook Air M1 8 GB RAM и 512 SSD за 1.199 евра

MacBook Pro M1 13-инчен за 1.254 евра

El MacBook Pro со чип M1 што Apple го лансираше минатата година заедно со MacBook Air, во верзијата на 8 GB RAM и 256 GB SSD Ја намалува својата вообичаена цена за 13% и можеме да ја најдеме на Amazon за 1.254 евра. Неговата вообичаена цена е 1.449 евра.

Купете MacBook Pro M1 8 GB RAM и 256 SSD за 1.254 евра

Ако верзијата 256 GD не ви одговара, на 512 GB е достапно со 10% попуст за 1.511 евра.

Купете MacBook Pro M1 8 GB RAM и 512 GB SSD за 1.511 евра

14-инчен MacBook Pro со M1 Pro 2.024 евра

Неодамна воведениот MacBook Pro во својата 14-инчна верзија и M1 Pro процесор, со 16 GB RAM и 512 GB SSD, Ја намалува цената на црниот петок за 10% и можеме да ја купиме за 2.024 евра на Амазон. Неговата вообичаена цена е 2.249 евра.

Купете MacBook Pro M1 Pro за 2.024 евра.

16-инчен MacBook Pro со M1 Pro за 2.617 евра

Моделот од 16 инчи, со иста конфигурација како претходниот модел, односно со процесорот M1 Pro, 16 GB RAM и 512 SSD ја намалува цената од 2.749 евра на 2.617 евра денес.

Купете 16-инчен MacBook Pro за 2.617 евра.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)