Се продава Порше 935 во бои на Apple

Се продава порше со бои на Apple

Кога нешто мириса на Apple, има вкус на Apple, и личи на Apple, се чини дека има деловно дело. Американската компанија движи милијарди долари годишно, всушност ние веќе ви кажавме огромната сума пари што ја имаше во готово. Но, не само што самата компанија заработува пари, сè што е поврзано со тоа ги тера трети лица и компаниите да заработат многу пари. Аукциите за некои уреди достигнаа астрономски бројки. Сега се продава нешто специјална ставка. Порше 935 во бои на Apple.

499.000 935 УСД: Тоа е цената на овој порше XNUMX спонзориран од Епл.

Да се ​​добие Порше 935 деновиве се смета за колекционерска ставка. Но, дали тоа ако додадеш дека тој автомобил има бои на Apple, тој веќе станува оној што се смета за редок или посебен. Затоа продажната цена на ова Порше е толку висока. Половина милион долари или 4.415 долари месечно, е она што ќе мора да го платите ако сакате да го однесете дома.

Во годината 1980Дик Барбур Рејсинг, тркачкиот тим го имаше Епл како свој спонзор на титулата за својата сезона. Тоа беше личен облог на sобс и Возниак во тимот. Автомобилот го носеше не само името Епл компјутер, туку и неговите бои на виножито.

Се продава Порше 935

Автомобил имаше трка на кратка патека, завршувајќи втор на Риверсајд и Сирс, но со многу дефекти на моторот. Порше 935 исто така се обиде да се трка на Ле Ман, но се повлече по 13 часа од вкупно 24 часа.

Porsche 935 K3 se со голем број на GT2 компоненти. Вклучува 3.8 TT изграден во Боб Холкомб, 2-брзински менувач GT6 и модул на задната суспензија. Способен да испорача над 700 коњски сили, максималната брзина се проценува на повеќе од 300 км / ч.

Па сега знаете дали сте заинтересирани, мора да знаете дека компанијата што го става на продажба е групацијата Атлантис Мотор


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.